Evo, satış profesyonelleri ile Datagen yazılım ekibinin 6 senelik işbirliği ve deneyimi ile, düşük sahipolma maliyeti gözetilerek hazırlandı. Bu çerçevede donanım tercihi olarak geniş bir yelpaze kullanılabilir olması, bu donanımın uzun ömürlü olabilmesi ve saha ekibinin satış operasyonunun kesintisiz devam etmesi hedeflendi.

Ölçeklenebilir

Evo, şube ve bayi kanalı ile satış yapan büyük satış organizasyonunlarından tek ofiste birden fazla üreticinin distribütörlüğünü yapan firmalara kadar her ölçekteki satış ağı için uygun bir çözümdür.

Modüler

Evo'da genel ihtiyaca yönelik olmayan özellikler modüller halinde ayrılmıştır. Bu sayede gereksiz yatırım yapmak zorunda kalmazsınız.

Kolay

Kullanımı çok kolay olan Evo'nun ilk 8 saatlik eğitimi de uzmanlarımız tarafından ücretsiz olarak veriliyor.

 • Zamandan %80 tasarruf sağlayarak daha fazla müşteri ziyaretine olanak verir.
 • Satış temsilcisinin kaydettiği fatura, irsaliye, yeni müşteri, tahsilat, sipariş verileri ofis sunucusuna ve varsa buradan şirketin merkez sunucusuna otomatik olarak aktarılır ve tekrar kaydedilmesi gerekmez. Muhasebe kaydı ayrı personel gerektirmez.
 • Hızlı ve hatasız işlem yapar.
 • Evo'da bütün satış parametreleri (ürün, fiyat, promosyon, müşteri ve ürün grupları vb.) merkezi olarak belirlenir ve bu veriler el terminaline kadar otomatik taşınır.
 • Personelin yetkileri dahilinde işlem yapmasını sağlar.
 • Müşterilerin işletmenize duyduğu güveni artırır.
 • Endüstriyel el bilgisayarlarından Windows işletim sistemli cep telefonlarına kadar çok çeşitli donanım alternatifi ile çalışabilir.
 • Depocu terminali sayesinde depocunuzun tüm işlemlerini de (araç yükleme/indirme, irsaliyeler, sayım vb.) diğer Evo kullanıcıları ile uyumlu olarak gerçekleştirir. Deponuzun da hızlı ve hatasız işlemesini sağlar.
 • Tüm raporlarınızı Web arayüzünden de almanızı sağlayarak satış yöneticilerinize hareket özgürlüğü sağlar.
 • Kullandığınız ERP yazılımına satış verilerinizi aktarır.
 • Tüm bu özellikleri ile geri dönüşüm hızı çok yüksek bir yatırımdır.
Özelliklerin tümünü görmek için tıklayınız.

Broşürü indirmek için tıklayınız.
Sıcak / Soğuk Satış

Sıcak, soğuk veya karma satış şekillerinde çalışabilir.

Sevkiyat Yönetimi

Sahadan gelen siparişlerinizi topluca belgelendirebilir ve yazdırabilir, yetersiz ürünleri elle veya otomatik olarak müşterilere dağıtabilir, ürünlerin sevkiyatını için müşterilerin bölgelerine göre önceden tanımlanmış araçlara otomatik atama yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

Online Çalışma (GPRS)

Evo, GPRS ile sahadayken rapor gönderebilir, veri güncelleyebilir. Bunların yanısıra iade işlemi için merkez veritabanından fiyat sorgulaması yapabilir, müşteri cari hesap ekstresini ve yaşlandırma raporunu alabilir.

GPS Ziyaret Kontrolü

Araç takip sistemleri (ATS) ile kontrol edilen araçlarınızın ziyaret verilerini ATS sunucularından alarak müşteri ziyaretlerinin doğruluğunu tespit eder, rota sonu raporuna mesafe farklarını yazar.

Veri Aktarımı

Evo, satış verilerinizi kullandığınız muhasebe/ERP yazılımlarına aktarabilir, aktarımı sizin belirleyeceğiniz parametreler ile gerçekleştirir.

Raporlama / Web

Evo ile gömülü olarak gelen raporlara ek olarak talep ettiğiniz raporlar kısa sürede sisteminize eklenir1. Bu raporların tamamı aynı anda Web arayüzünden de görüntülenebilir. Hem masaüstü, hem de Web raporlarınızı PDF/Microsoft Excel ve HTML biçimlerinde kaydedebilirsiniz.

Eksiksiz Barkod Desteği

Evo ile ürünlerinize ambalaj bazında barkod tanımlayabilirsiniz. Ayrıca değişken ağırlıklı ürünlerinize ait barkodlar da desteklenmektedir. Dilerseniz parti seri no içeren barkodlarınızdan bu bilgiyi de Evo ile okuyabilirsiniz.

Parti Seri No Takibi

Evo, ISO 22000 kalite yönetim sistemi çerçevesinde ülkemizde de yavaş yavaş yaygınlaşmakta olan ürünlerin parti seri numaraları ile izlenebilirliğini sağlar.

Esnek Fiyatlandırma Sistemi

Müşteri grubu, müşteri, ürün grubu, ürün, tarih aralığı, şube gibi birçok parametreye dayalı fiyatlandırma (fiyat, iskonto) kuralları tanımlayabilirsiniz.

Promosyon

Evo; birebir/çapraz mal fazlası, miktara bağlı iskonto ve kapak/kupon tipinde promosyonları destekler.

Fiyat Opsiyon

Müşterilerinizin fiyat değişimlerinden belirttiğiniz süre boyunca etkilenmemesini sağlamak için opsiyon süresi tanımlayabilirsiniz.

Düşük Fiyat Kontrolü

Ürünlerinizin satış fiyatının alt sınırını belirleyebilir, bu sayede net satış fiyatının bu eşik değerin altına düşmesini engelleyebilirsiniz.

Dövize Endeksli Fiyatlandırma

Ürünlerinizin fiyatlarını döviz cinsinden tanımlayabilir, kur bilgilerini TCMB sitesinden direkt olarak alabilirsiniz.

Ulusal / Yerel Zincir İşlemleri

Evo ile ulusal ve yerel zincir işlemlerini rahatlıkla takip edebilirsiniz. Ulusal zincirlerinizin cari hesabını genel merkezden takip edebilir ve detaylı satış raporlarını alabilirsiniz

Birebir İade

Birebir iadelerin takibini yapabilmek için normal iade işleminden ayrı olarak bu işlemleri kaydedebilirsiniz.

Bulunurluk Anketi

Müşteride bulunan ürünleri miktarları ile birlikte kaydedebilir.

Rut Kartı

Bir önceki ziyaret ile güncel bulunurluk verilerini karşılaştırarak erime hesaplar ve girilen parametreler doğrultusunda kullanıcıya satış miktar önerisinde bulunur.

Personel - Ürün Grubu Eşleşmesi

Dilerseniz her personel için yetkili olduğu ürün grubunu tanımlayarak terminaline gereksiz ürünlerin aktarılmasını engelleyebilirsiniz.

Depozito Takibi

Depozitolu ürünlerinizi belirleyebilir ve depozitoların stok ve cari takibini yapabilirsiniz.

Satış Destek Ekipman Takibi

Müşterilerinize zimmetlenen stand, dolap gibi satış destek ekipmanlarının takibini yapabilirsiniz.

Açık / Kapalı Fatura

Evo fatura kapama esasına dayalı tahsilat metodunu hem masaüstünde hem de el terminalinde destekler.

KDV Özelleştirme

Ürünlerinizin KDV oranlarını müşteri grubu veya şube bazında özelleştirebilirsiniz.

Konsinye Satış

Müşterilerinize konsinye irsaliye/fatura düzenleyebilir ve müşterinizdeki konsinye ürün stoğunu görüntüleyebilirsiniz.

Ürün Article Numaraları

Ürünlerinize müşteri grubu bazında özel isim ve kod belirleyebilir, bu sayede bu gruptaki müşterilerilere kesilen evraklarda bu kod ve isimlerin görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Araç takibi

Araçlarınızın yakıt ve bakım giderlerini takip edebilirsiniz.

Kasa

Ofis kasanızı takip edebilir, gider tiplerine göre personel bazında rapor alabilirsiniz.

Peşin / Kredi Kartı İskontosu

Peşin ödemeye veya kredi kartı ile ödemeye farklı iskonto oranları tanımlayabilir, şube ve müşteri bazında bu oranları güncelleyebilirsiniz.

Datagen